انتخاب فلزیاب مناسب09100061388انتخاب فلزیاب مناسب فروش فلزیاب در اورج طلایاب09100061388

انتخاب فلزیاب مناسب

اگر شما در عملیاتی مانند فلزیابی، فردی تازه کار هستید، مهم ترین خرید شما، خرید یک دستگاه فلزیاب خوب و مناسب خواهد بود. مطمئنا، شما علاقه مند به برخی لوازم جانبی مانند هدفون، ابزار حفاری و کویل های جستجو اندازه های مختلف خواهید شد.
اما در مرحله‌ی اول برای شروع، باید بهترین فلزیاب را بر اساس نیازهای تان انتخاب کنید. هرگز عجله نکنید و اشتباه افراد تازه کار را مرتکب نشوید. در واقع ممکن است فلزیابی را انتخاب کرده و خریداری کنید که در آخر اصلا با نیاز های شما سازگار نباشد.

 چگونه فلزیاب مناسب را انتخاب کنیم؟

هرگاه نیاز به فلزیاب داشته باشید، شما بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با کارشناسان مطمئن و معتبری در این زمینه مشورت کنید. در اینجا به شما راهنمایی می‌کنیم که چگونه می‌توانید با کارشناسان معتبر در زمینه فلزیاب مشورت کنید.

 جستجوی کارشناسان معتبر

برای پیدا کردن کارشناسان معتبر در زمینه فلزیاب، می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید به سایت‌های مربوط به فلزیاب و گنج‌یابی مراجعه کنید و از نظرات کاربران در این زمینه استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از موتورهای جستجوی اینترنتی، نام کارشناسان معتبر را پیدا کنید.

 بررسی مدارک و مجوزها

قبل از اینکه با یک کارشناس معتبر در زمینه فلزیاب مشورت کنید، باید مدارک و مجوزهای او را بررسی کنید. بررسی مدارک و مجوزها می‌تواند به شما کمک کند تا از صحت و قانونی بودن فعالیت کارشناس اطمینان حاصل کنید.

پایداری در خاک های مختلف

تعداد لایه‌ها و سطوح خاک در مناطق مختلف فرق می‌کند؛ به طوری‌که حتی در بعضی از زمین‌ها مقادیر زیادی آلودگی وجود دارد. این آلودگی‌ها ممکن است که موجب اختلال در سنسورهای دستگاه شوند، تا جایی که شناسایی فلزات به خوبی انجام نمی‌گیرد. بنابراین یکی از مهم‌ترین مولفه‌های انتخاب یک فلزیاب خوب میزان پایداری آن در شرایط متفاوت خاکی است.

 

انتخاب فلزیاب مناسب09100061388
انتخاب فلزیاب مناسب فروش فلزیاب در اورج طلایاب09100061388

 

عمق قابل بررسی دستگاه فلزیاب

به هنگام جستجو برای پیدا کردن فلزات، لایه‌های زیرین قابل مشاهده نیستند. حال اگر دستگاه شما تنها بتواند وجود سکه، ظروف فلزی قدیمی یا هر چیز دیگری را تنها در عمق محدودی کاوش کند؛ در این شرایط شانس یافتن گنجینه را از دست خواهید داد.

لذا بسیار مهم است ابزاری را خریداری نمایید که بتواند حداقل از عمق ۴ متر پشتیبانی کند. علاوه‌برآن باید مطمئن شوید که میزان عمق‌زنی بهترین دستگاه فلزیاب در شرایط مختلف تغییری ندارد و مقدار ثابتی است.

نوع کاربری فلزیاب

نوع کاربری دستگاه فلزیاب را نیز باید به هنگام خریداری آن مدنظر قرار دهید. برای مثال اگر ابزار را برای باستان‌شناسی می‌خواهید، لازم است به کیفیت و استاندارد بودن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا دستگاه انتخاب شده توانایی تشخیص فلزات گرانبها را داشته باشد. اما اگر هدف شما استفاده از دستگاه فلزیاب در فعالیت‌های صنعتی مانند پیدا کردن لوله‌ها در زیر زمین، مفتول‌های جای‌گذاری شده در بتن و… است، می‌توانید انواع معمولی‌تر را نیز تهیه نمایید.

قابلیت تنظیم فرکانس

مورد دیگر در انتخاب بهترین دستگاه فلزیاب در ایران قابلیت تنظیم فرکانس است. به کمک این ویژگی قادر خواهید بود تعداد امواج ارسال شده به زیر زمین برای شناسایی فلزات را کنترل کنید. معمولا فرکانس بالا همراه با طول موج کم، جهت کنکاش‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی‌که فرکانس پایین با طول موج زیاد، برای کاوش‌های عمیق گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

قدرت تفکیک اجسام

بهترین دستگاه فلزیاب باید به خوبی بتواند فلزات مختلف را در خاک شناسایی کند، برای مثال قادر به تشخیص اجسام آهنی از غیرآهنی باشد. معمولا نوع فلزات از طریق دریافت طول موج‌های مختلف قابل شناسایی هستند. بعضی از دستگاه‌های پیشرفته حتی توانایی تفکیک طلا از سایر فلزات را دارند که این مزیت می‌تواند برای باستان‌شناسان بسیار حائز اهمیت باشد.

 

انتخاب فلزیاب مناسب09100061388
انتخاب فلزیاب مناسب فروش فلزیاب در اورج طلایاب09100061388

 

انواع بهترین دستگاه فلزیاب

امروزه فلزیاب‌ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که هر یک از نظر کاربرد با دیگری تفاوت دارند. لذا برای این‌که بفهمید در حوزه فعالیت شما بهترین دستگاه فلزیاب کدام است، باید با این انواع آشنایی کامل داشته باشید. به طور کلی انواع دستگاه فلزیاب موجود در بازار عبارتند از:

دستگاه فلزیاب نقطه زن

دستگاه‌های فلزیاب نقطه زن طوری شده‌اند که بتوانند نقطه هدف را به صورت دقیق پیدا کنند، به همین دلیل برای کشف فلزات مدفون شده و گنج گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. بهترین دستگاه فلزیاب نقطه زن باید دارای مشخصاتی به شرح ذیل باشد:

 • حداقل عمق کاوشی برابر با ۲.۵ متر داشته باشد.
 • بتواند طلا را از فلزات دیگر تفکیک نماید.
 • دارای قابلیت حذف ذرات و ناخالصی‌های زیر زمین باشد.
 • بتوانید آن را در حالت دستی و اتوماتیک کاملا بالانس نمایید.
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب باشد.

خود تجهیزات فلزیاب نقطه زن شامل سه گروه زیر هستند:

 • نقطه زن دستی

نقطه زن دستی یا پوینتر به‌عنوان مکملی برای سایر فلزیاب‌ها به کار می‌رود، زیرا قادر است نقطه دقیق دفن طلا و فلزات را در عمق ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متری زمین تشخیص بدهد.

 • نقطه زن پالسی

دستگاه‌های نقطه زن پالسی به دلیل عمق کاوش زیاد و دقت بالا از جمله تجهیزات پرکاربرد در زمینه کشف و شناسایی دفینه به شمار می‌روند. در این فلزیاب‌ها سه مدل لوپ شامل لوپ ۲۵، لوپ ۵۵ و همچنین کابل یک در یک تعبیه می‌شود که هر یک دارای عمق کاوش خاصی هستند.

 • نقطه زن وی‌ال‌اف

برای نقطه‌زنی در عمق ۱ تا ۱.۵ متر دستگاه‌های نقطه زن وی‌ال‌اف پیشنهاد می‌شوند که حساسیت بالایی در این عمق دارند. معمولا سیستم VLF در بهترین دستگاه فلزیاب خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا از توانایی بالایی برای دریافت سیگنال‌های مغناطیسی اشیاء واقع شده در زیر زمین برخوردار است. این تجهیزات به محض گرفتن سیگنال، با ایجاد صدا کاربر را از این موضوع مطلع می‌سازند.

 

انتخاب فلزیاب مناسب09100061388
انتخاب فلزیاب مناسب فروش فلزیاب در اورج طلایاب09100061388

 

دستگاه فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری دستگاهی است که علاوه‌بر توانایی تشخیص فلزات، از قابلیت ارائه اسکن و تصویر فلز موجود در زیر زمین نیز برخوردار است. از آنجا که این تجهیزات دارای تکنولوژی نمایش تصاویر به صورت سه بعدی هستند، به کاوشکر کمک می‌کنند تا جزئیات دفینه مورد نظر را به طور کامل ببیند. بنابراین کاربر می‌تواند بر مبنای تصاویر درباره عمق کاوش تصمیم بگیرید.

بهترین دستگاه فلزیاب تصویری باید از عمق کاوش مناسبی بهره‌مند باشد. حداکثر عمق کاوش در این ادوات حدود ۲۵ متر است که شما باید مقدار مورد نظر را با توجه به نیاز خود برگزینید. علاوه‌برآن کیفیت سنسورها نیز اهمیت بسیار زیادی دارند؛ زیرا عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

از آنجا که طراحی فلزیاب تصویری پیچیده است، انجام عملیات و یافتن گنجینه باید توسط یک اپراتور حرفه‌ای انجام شود. اما متاسفانه اکثر افراد و حتی فروشندگان از نحوه کار با این ابزار آگاه نیستند. لذا بهتر است که برای آموزش کار با دستگاه فلزیاب تصویری حتما از افراد متخصص و دارای تجربه کاری بالا کمک بگیرید.

دستگاه فلزیاب دستی

این گروه از ابزارها که به نام فلزیاب راکتی و راکت بازرسی بدنی نیز شناخته می‌شوند، اغلب در حوزه امنیتی کاربرد دارند. به طوری‌که از دستگاه فلزیاب دستی در محیط‌هایی با ازدحام بالای جمعیت نظیر استادیوم‌ها، فرودگاه‌ها و… جهت بازرسی بدنی افراد استفاده می‌شود.

این تجهیزات می‌توانند فلزات ریز را در فاصله بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متری شناسایی کنند. بهترین دستگاه فلزیاب دستی باید وزن سبکی داشته باشد تا حمل آن به آسانی انجام گیرد. همچنین حساسیت زیادی نسبت به شناسایی لوازم غیر مجاز مانند موبایل و سایر وسایل الکترونیکی داشته باشد. از دیگر ویژ‌گی‌های فلزیاب دستی خوب می‌توان به واکنش سریع، مقاومت بالا در برابر گرد و خاک و قابلیت استفاده در محیط‌های مرطوب اشاره کرد.

 

 

انتخاب فلزیاب مناسب09100061388
انتخاب فلزیاب مناسب فروش فلزیاب در اورج طلایاب09100061388

 

تاثیر انتخاب فرکانس پایین در عملکرد دستگاه فلزیاب

در فلزیاب‌های پالسی انتخاب فرکانس‌های پایین یا کمتر از 100Hz هرتز می تواند باعث افزایش نفوذ پذیری فرکانس در خاک و همچنین کاهش حساسیت دستگاه فلزیاب به فلزات کوچک‌تر شود.

 مزایای استفاده از فرکانس پایین

 1. افزایش عمق کاوش دستگاه فلزیاب
 2. کاهش حساسیت دستگاه فلزیاب به املاح و ذرات رسانا موجود در خاک

 معایب استفاده از فرکانس پایین

 1. کاهش سرعت تشخیص و سنس دستگاه فلزیاب
 2. حساسیت کمتر به اجسام فلزی کوچک و در نتیجه کاهش عمق کاوش دستگاه فلزیاب در آشکار سازی فلزات کوچک‌تر

تاثیر انتخاب فرکانس بالا در عملکرد دستگاه فلزیاب

در فلزیاب‌های پالسی انتخاب فرکانس‌های بالا یا بیشتر از 300Hz هرتز می تواند باعث افزایش سرعت تشخیص یا سنس فلزات شود و همچنین دستگاه فلزیاب قادر به تشخیص فلزات کوچک‌تر در عمق بیشتری است. اما از طرفی این موضوع می تواند باعث کاهش میزان پایداری به خصوص در خاک‌هایی با درصد سیلیس بالا شود.

 مزایای استفاده از فرکانس بالا

 1. افزایش عمق کاوش دستگاه فلزیاب در تشخیص فلزات کوچک
 2. افزایش سرعت سنس و تشخیص فلزات در حین کاوش

 معایب استفاده از فرکانس بالا

 1. کاهش پایداری و دقت دستگاه فلزیاب در هنگام کاوش
 2. افزایش میزان جریان مصرفی دستگاه و در نتیجه خالی شدن سریع‌تر شارژ باتری دستگاه فلزیاب

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

 معرفی ایمیجر اسکورپیون ۷۰۰۰

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با 09100061388 ، 09909061300  ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام آسیامدرن

تلگرام آسیامدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *